„Žádné havelské babí léto nás nečeká. Deštníky a teplé bundy do skříní rozhodně neuklidíme,“ řekla Honsová.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Během pondělí bude oblačno až zataženo, postupně se na 60 procentech území objeví dešťové přeháňky, na horách budou smíšené nebo jen sněhové. Teploty se budou pohybovat v rozmezí 8 až 12 stupňů.

Podobný ráz počasí bude i v úterý. Oblačno až zataženo s ranními mlhami. Zpočátku ojediněle, ale postupně na celém území se budou objevovat přeháňky. Ranní teploty budou 5 až 1 stupeň, odpolední klesnou na 7 až 11 stupňů.

Nejdeštivějším dnem z celého týdne bude podle Honsové středa. Pršet by mělo na celém území a na Moravě a ve Slezsku se přidá čerstvý vítr, který bude snižovat pocitovou teplotu. Ráno se teploty budou pohybovat mezi 6 až 2 stupni, odpoledne má být 6 až 10 stupňů.

Čtvrtek bude zatažený s dešťovými přeháňkami, na horách bude sněžit. Teploty ráno 5 až 1 stupeň, odpoledne 7 až 11 stupňů. Podobné počasí bude panovat také v pátek. Tedy přeháňky na 60 procentech území, zataženo a odpolední teploty v rozmezí 8 až 12 stupňů.

Výhled na víkend nevěstí žádnou výraznou změnu. Měla by panovat velká oblačnost s deštěm. Mělo by být ale tepleji, sobotní maxima by se měla vyšplhat na 13 stupňů a nedělní na 14 stupňů Celsia.