Zatímco krátce po uzavření volebních místností tanečník Vlastimil Harapes ve štábu ANO vtipkoval, že je nejlepší, výsledky ve volebním obvodu v Praze 6 mu přisoudily až čtvrté místo se ziskem necelých 13,5 procenta hlasů.

Výsledky voleb
Krajských voleb
Senátních voleb
Sčítání voleb v ON-LINE reportáži

Dostal se před něj je jak suverénní vítěz prvního kola Jiří Růžička kandidující za TOP 09 a STAN s podporou lidovců, tak filosof Václav Bělohradský ucházející se o křeslo senátora za ČSSD i Václav „Čuňas” Stárek na kandidátce ODS.

Do druhého kola nepostoupil na Hodonínsku ani Josef Zimovčák, který je veřejnosti znám především jako mistr světa a neúnavný propagátor jízdy na vysokém kole. Kandidáta ANO dokázala porazit lidovecká starostka Anna Hubáčková i stávající senátor Zdeněk Škromach z ČSSD.

Happening Martina Konvičky na Staroměstském náměstí v Praze

Happening Martina Konvičky na Staroměstském náměstí v Praze

FOTO: Markéta Horešovská, ČTK

Jako o propadáku lze hovořit o kandidatuře „islamofoba” Martina Konvičky. Entomolog, který před volbami zaujal především svými happeningy proti migrantům, skončil v Táboře na sedmém místě z osmi kandidátů.

Na 9. místě z 10 kandidátů skončil i hudebník Felix Slováček, který se o hlasy ucházel za Stranu soukromníků v Praze 10.

Žokej Josef Váňa

Žokej Josef Váňa

FOTO: Petr Horník, Právo

Do druhého kola se naopak dokázal dostat například žokej Josef Váňa, který kandiduje na Karlovarsku za ANO. „Tah na branku” předvedl i bývalý hokejista Jiří Šlégr, který postoupil v Mostě, kde kandidoval za ČSSD.