Hnutí považuje tyto volby, ve kterých kandidovalo samostatně, jako úspěšné. „Stali jsme se nejsilnějším středovým uskupením v ČR,“ prohlásil Gazdík s tím, že tento výsledek je pro hnutí zavazující.

Výsledky voleb
Krajských voleb
Senátních voleb
Sčítání voleb v ON-LINE reportáži

„Voliči vzkázali, že je poptávka po změně,“ uvedl Rakušan. Podle něj sice nelze příliš jásat nad nízkou volební účastí, nicméně proto je to výzva pro politiky, jak lidi více vtáhnout do rozhodování.

„Dala jsem si osobní heslo: Nesázím na kulhavé koně a slibuji, že uděláme vše, aby ani voliči neměli pocit, že na kulhavé koně vsadili,“ odlehčila politické úvahy Drábové.

Ty se přitom v příštích týdnech budou ubírat tím směrem, zda nynější úspěch hnutí může vést k tomu, že STAN nastoupí příští rok do voleb sněmovních jako samostatné uskupení.

Video

Vít Rakušan a Dana Drábová ze STAN komentují výsledky voleb

Podle Gazdíka se o tom vedení musí poradit s dalšími subjekty a pak se rozhodne.

Drábová je přesvědčena, že hnutí je bezesporu velmi dobrý tým, což voliči ocenili. Hlavně ve Středočeském kraji, kde kandidovala na druhém místě, se prý ukázalo, že voliči dokáží ocenit ty, kteří se umí dobře postarat o svou obec a volbou do kraje tak budou moci povýšit své zkušenosti.

Největší radost přinesl hnutí úspěch Martina Půty v Libereckém kraji, který obhajoval svůj mandát a i přes - jak řekl Gazdík - nesmyslné obvinění policie - dokázal získat důvěru občanů. „Smekám klobouk,“ poznamenal šéf STAN.

Video

Petr Gazdík k průběžným výsledkům krajských a senátních voleb