V příštích dnech hodlají oslovit například vůdce francouzské krajní pravice Jean-Marie Le Pena. "Přerozdělování peněz ministerstvem zahraničí je diskriminační. Nikdo nám ani oficiálně nesdělil, že žádné peníze nedostaneme," říká k postupu úřadu Jan Skácel z Národního sjednocení.

Dodává, že obdobně se prý chová Česká televize, která jim na žádost přidělení vysílacího času vůbec neodpověděla. Uskupení se proto rozhodlo na základě "ignorace mocných" uspořádat sbírku nazvanou Za samostatný český stát pokrývající celou kampaň. Ta byla původně odhadnuta na 25 milionů korun.

Pochod proti EU

K řadě akcí odmítajících vstup ČR do EU patří také zítřejší pochod svolaný na 16. hodinu na Staroměstské náměstí v Praze. Demonstranti se posléze Malou Stranou přesunou na Hradčany. Vše zakončí před Černínským palácem, budovou ministerstva zahraničí, kde reprezentanti Občanů proti EU přečtou své projevy.

Finanční příspěvky do sbírky lze posílat na účet nazvaný Akce národní obnovy u České spořitelny. Bližší informace dostanou potenciální zájemci u spolků a organizací uvedených ve sloupku.