Sám Sobotka návštěvu nepovažuje za nic neobvyklého. Představitelé ČSSD si myslí, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš dělá totéž.

Ťok uvedl, že se mu Sobotkova tisková konference na Ředitelství silnic a dálnic nelíbí.

"Myslím, že jde o předvolební akci, která by se neměla na státním úřadě konat," řekl. Jeho výrok kritizoval na Twitteru předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). "Pan ministr Ťok je drzý jako lázeňská veverka," napsal na sociální síti.

Vyjádření si všiml i šéf resortu zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). "Dane, Babiš agitoval v ,mých' nemocnicích, dokonce v bílém plášti. To chce klid," vzkázal Ťokovi.

Ministr dopravy poté svoje prohlášení mírnil. "Sváťo, já jsem v klidu, jenom pan novinář trochu zdramatizoval moje klidné vyjádření," odpověděl Němečkovi a připojil mrkajícího smajlíka.

Ministr financí Babiš nemocnice navštěvuje od počátku kampaně před krajskými a senátními volbami, které budou v říjnu. Lékařská zařízení si prohlédl například ve Frýdlantu, Liberci, Sokolově či Ostravě a tento pátek se chystá do náchodské nemocnice.

Vládní prioritou také rozšíření D1

Sobotkova hodinová návštěva na ředitelství skončila dopoledne tiskovou konferencí. "Moje návštěvy nejsou nic neobvyklého, při výjezdu do regionů se snažím věnovat pozornost tomu, jak pokračuje příprava a průběh staveb," řekl novinářům. Problematice dopravní infrastruktury se snaží věnovat osobní pozornost, aby bylo vidět, že vláda považuje její rozvoj za prioritu, dodal.

Na třicet kilometrů dlouhém úseku dálnice D1 mezi Holubicemi na Vyškovsku a Kývalkou u Omic Brněnsku projede denně ve dvou pruzích v každém směru 65 tisíc aut.

Ministerstvo životního prostředí proto v listopadu loňského roku schválilo rozšíření úseku o jeden pruh v obou směrech.

Kdy se dálnice rozšíří, však zatím není jasné, jelikož Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nejdřív musí zaktualizovat staré plány na její výstavbu.