Po jejím nedávném odchodu z ANO chtěli svou bývalou členku odvolat z rozpočtového výboru, aby ji mohl nahradit někdo jiný. Jenže poslanci TOP 09 a ODS vyčetli Babišovým poslancům dvojí metr. Nakonec k hlasování ani nedošlo a Sněmovna se bude návrhem zabývat znovu až v druhé polovině října. Mnohé ale nasvědčuje tomu, že neprojde.

„V okamžiku, kdy paní poslankyně Zelienková veřejně oznámila, že opustí klub ANO, tak mě zaujal ten dvojí metr,“ řekl šéf klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Připomněl, že když klub TOP 09 opustil Karel Tureček a přidal se k ANO, nikdo z babišovců nepřišel s návrhem na jeho odvolání z výboru.

„Když k nim někdo přijde, tak je to dobře, prozřel, dělá výborně. Když od nich někdo odejde, to je tedy konec politické kultury v Česku,“ prohlásil Stanjura. „Takže v okamžiku, kdy uplatňujete dvojí metr dnes a denně, tak nespoléhejte na opozici, že vám v tom uplatňování dvojího metru bude pomáhat,“ dodal.

Poslankyně: Na problémy budu ukazovat dál

Do kritiky ANO se opakovaně pustila i Zelienková, která zopakovala svůj nesouhlas se zavedením EET i kontrolního hlášení DPH a připomněla problémy s čerpáním dotací.

„To, že jsem na tyto problémy v minulosti upozorňovala a budu na ně upozorňovat i nadále, je hlavním důvodem, proč mě chce nyní pan Babiš z rozpočtového výboru odvolat,“ uvedla.