„Jenom technikou to nevyřešíme,” tvrdí ministr, podle něhož je třeba vést dialog s těmi, kteří jsou toho schopni. Na druhou stranu je třeba vykazovat nulovou toleranci vůči násilí a terorismu.

Herman v Partii diskutoval s poslancem ODS Janem Zahradníkem mimo jiné o záměru vlády vydat přes půl miliardy korun na integraci uprchlíků. [celá zpráva]

Zatímco Zahradník by peníze spíše použil na projekty pomáhající v oblastech, odkud lidé prchají, ministr bere tuto investici jako „budování prevence”.

Jan Zahradník (ODS)

Jan Zahradník (ODS)

FOTO: Milan Malíček, Právo

„Poučme se z chyb partnerů,” uvedl Herman, podle něhož nelze dělat politiku nezávislou na druhých, a udělat z České republiky uzavřenou pevnost.

Politici diskutovali rovněž o nedávných výrocích ministra financí Andreje Babiše (ANO) o koncentračním táboru v Letech u Písku. [celá zpráva]

Herman připomněl, že vláda by chtěla, aby byl problém s vepřínem na místě tábora vyřešen do konce volebního období. Zahradník si v této souvislosti položil otázku, zda by nebylo namístě probrat případný odkup vepřína a vybudování pietního místa s Romy, kteří by podle něj možná více uvítali více peněz na integraci a vzdělávání, nežli na výkup areálu.