Během noci ze čtvrtka na pátek sněžilo i v nížinách hlavně ve středních Čechách, kde napadlo několik centimetrů sněhu a silnice pořádně klouzaly. Na horách sněžilo víc.

Radovat se mohou lyžaři v Krkonoších, Jeseníkách a Beskydech. Nejvíce sněhu spadlo v Beskydech, kde například v Bílé pod Konečnou naměřili až 20 cm nového sněhu. A protože foukal čerstvý severní vítr, tvořily se místy, zejména v severní polovině republiky, sněhové jazyky či závěje. V nižších polohách během dopoledne sníh rychle odtával.

Víkend bude rozkolísaný

Zatímco v sobotu bude chladněji, v neděli už by se mělo postupně oteplovat. Denní teploty v neděli by měly být do 7, v pondělí do 9 stupňů. V noci ale mráz zůstane i v nížinách a bude do minus 5 stupňů.

V dalších dnech se ještě postupně oteplí a koncem týdne by měla teplota vstoupit až na 14 stupňů. Meteorologové v příštích deseti dnech neočekávají ani žádné výrazné srážky, a tudíž nehrozí povodně. Pokud bude pršet, tak spíše na severu a v severovýchodních horských oblastech.

Ve středu příštího týdne má svátek Josef a přávě k tomuto datu se váže asi dvacet lidových pranostik. Podle jedné svatý Josef s tváří milou končí zimu plnou, podle druhé mráz po svatém Josefu neuškodí květu. Ať tak či onak, jaro už opravdu klepe na dveře.