Primátorka podle opozičních zastupitelů porušila zákon o hlavním městě Praze, když na žádost opozice nesvolala mimořádné jednání zastupitelstva.

Pod žádost o svolání mimořádného jednání se na konci srpna kromě TOP 09pirátů podepsali i zastupitelé opoziční ODS. Žádali projednání aktuálních témat.

Primátorka jejich postup odsoudila. Prý chtějí zbytečně utrácet veřejné prostředky. Všechny kluby následně písemně vyzvala, aby od žádosti ustoupily. A členové ODS ji vyslyšeli.

V pátek, kdy měla primátorka podle zákona vyhlásit termín zastupitelstva, podpisy stáhli. Primátorka se na tom na večerní schůzce dohodla s předsedkyní klubu ODS Alexandrou Udženijou.

Krnáčová za to ODS slíbila, že na program řádné schůze 15. září zařadí dostavbu Pražského okruhu a kartu na MHD Lítačka.

„Svévolné jednání”

TOP 09 a piráti označili dohodu primátorky a předsedkyně klubu ODS za podvod. Na svolání mimořádného jednání trvají. Podle Novotného jednala Udženija svévolně.

"Svůj podpis může stáhnout pouze každý osobně. Udženija neměla plné moci zastupitelů," tvrdí. S tím ale předsedkyně klubu ODS nesouhlasí.

"Se všemi členy klubu jsem mluvila a všichni stažení podpisu odsouhlasili," řekla v pondělí ČTK. "Nejde přece o to, zda se jednotlivé body projednají na řádné nebo mimořádné schůzi, jde o to, aby se vůbec projednaly," doplnila. Doporučila kolegům z opozice, aby následovali jejího příkladu a pokusili se s primátorkou dohodnout.

Primátorka hrubě porušila zákon o hlavním městě Praze Václav Novotný, předseda zastupitelského klubu TOP 09

Takový postup ale TOP 09 i piráti odmítají. "Primátorka hrubě porušila zákon o hlavním městě Praze, obrátíme se kvůli tomu na ministerstvo vnitra," řekl Novotný. "Požadujeme, aby primátorka zásadní věci řešila transparentně na zastupitelstvu, ne s paní Udženijou na kafi," řekl Michálek.

"Postupovali jsme správně a v souladu s jednacím řádem. Zastupitelský klub ODS své podpisy odvolal, takže celá záležitost ztratila význam," reagovala v pondělí  primátorka.

Je to jen další pokus jak se zviditelnit před volbami Adriana Krnáčová (ANO), primátorka

"Je to jen další pokus jak se zviditelnit před volbami a utratit peníze za svolání mimořádného zastupitelstva, které by řádnému předcházelo jen o pár dnů," doplnila.

V Praze vládne koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN), která má v 65členném zastupitelstvu většinu 34 hlasů. Strany koalice mají 33 hlasů, ale ke klubu ČSSD se přidala zastupitelka Monika Krobová Hášová, která původně kandidovala za TOP 09.