„Pro nás je to poprvé a bude to nová zkušenost,” připomněl Babiš a dodal, že hnutí není aspirantem na vítězství. „Nejsme favoriti, jsme outsider,” dodal s tím, že půjde o novou zkušenost.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách

„Kdybychom vyhráli v pěti krajích, budu spokojen,” doplnil Babiš v reakci na dotaz, kolik hejtmanů by chtělo hnutí minimálně získat.

„Korupční tradice” v krajích

Jedním z hlavních témat hnutí bude podle Babiše korupce a klientelismus. „Na krajích je velká tradice korupce,” řekl Babiš a naznačil spojení korupce s hejtmany ČSSD.

Voliče hodlá hnutí oslovit rovněž důrazem na výstavbu dopravní infrastruktury. Neméně důležité bude podle něj zdravotnictví, jímž prý protékají stovky miliard.

„My nechceme nemocnice privatizovat, jak se nám snaží někdo podsouvat, my je chceme řídit efektivně,” dodal Babiš. Tématem, které ANO bude v kampani rovněž reflektovat, bude problematika školství a spolupráce středního a učňovského školství s potřebami firem.

„Nemůže být každý vysokoškolák,” zdůraznil Babiš důležitost řemeslníků a výuky řemesel.

I kraje chceme řídit jako firmu

ANO chce v krajích navázat na své působení ve vládě, které je podle Babiše velmi úspěšné.

„Chceme kraje řídit transparentně, jako firmu,” připomněl své motto o řízení státu, proti němuž se oponenti ANO často vymezují.

„Nabízíme voličům lidi, o kterých jsme přesvědčeni, že budou úspěšní,” dodal Babiš.