Proti předchozímu průzkumu z června se výsledky výrazněji nezměnily.

Některé průzkumy z posledních týdnů uvádějí, že sociální demokraté snížili náskok ANO ve volebních modelech, podle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění by dokonce ČSSD hnutí ANO předstihla. [celá zpráva]

V modelu Medianu se ale odstup sociálních demokratů na vedoucí ANO oproti červnovému či květnovému průzkumu příliš nezměnil. Posuny v zisku hlasů proti červnu jsou u všech stran na úrovni statistické odchylky.

Do Sněmovny by se podle červencových výsledků dostalo šest politických stran. TOP 09, ODSKDU-ČSL za vedoucí trojicí výrazně zaostávají. Ve srovnání s třetími komunisty by TOP 09 a občanští demokraté získali téměř o polovinu menší podíl hlasů, shodně 8,5 procenta. Lidovci se s šesti procenty jen těsně drží nad pětiprocentní hranicí nutnou pro vstup do dolní komory.

Přede dveřmi Sněmovny by podle Medianu skončili piráti s 3,5 procenta hlasů, zelení se třemi procenty a svobodní se 2,5 procenta. Pouze dvě procenta by získal Úsvit - Národní Koalice, který nyní zastoupení ve Sněmovně má.

Průzkum prováděla agentura Median od 4. července do 4. srpna. Zúčastnilo se ho 1241 obyvatel České republiky starších 18 let.