"Pan Šarapatka stupeň prověření přísně tajné předepsaný pro tuto funkci neměl. Pan Kostelka ho má. Ve snaze zajistit maximální funkčnost Úřadu vlády nelze obsadit post u premiéra člověkem, který takové prověření nemá," sdělila na dotaz Práva mluvčí vlády Věra Dušková.

Šarapatka byl touto informací od Práva zaskočen. "To slyším poprvé. Mám prověření na stupeň důvěrné, ale jiné po mně nikdo nechtěl. To se přece dalo zařídit a rád bych to podstoupil," reagoval.

Za překvapivé považuje Šarapatka i to, že při instalování do funkce u tehdejšího místopředsedy vlády a ministra vnitra Stanislava Grosse mu stačilo prověření se stupněm důvěrné.

"Do této chvíle mi nikdo neřekl, proč musím odejít z funkce, dále proč jsem dostal zároveň i výpověď a proč už ani nesmím chodit na úřad vlády," zdůraznil propuštěný pracovník. To popřel šéf Úřadu vlády Aleš Šulc, který podle ČTK Šarapatku informoval ve středu.

Šarapatka soudí, že se hlavně znelíbil svým deklarovaným kritickým postojem k Pavlu Přibylovi, který rezignoval na post vedoucího úřadu vlády poté, co se prokázalo, že jeho dřívější podřízení v předlistopadovém pohotovostním pluku zasahovali proti účastníkům protikomunistických demonstrací.