V Jeronýmově ulici v Liberci se před 14:00 zranil jeden z účastníků běhu Run in Colors. Policie původně informovala, že byl zasažen bleskem.

"Muž byl zraněn elektrickým proudem při vytahování šňůry ze zásuvky. Jeho stav je stabilizovaný," řekl mluvčí liberecké nemocnice Václav Řičář. Zraněnému je 25 let.

FOTO: pro Novinky Lukáš Fencl

"Muž byl zmaten a uváděl, že byl asi zasažen bleskem nebo proudem. V té době zrovna v místě, kde se pohyboval, blesk udeřil," řekla ČTK liberecká policejní mluvčí Vladimíra Štrýtová.

O následcích vichřice na Liberecku píšeme také v rubrice Vaše zprávy z regionů

Polámané stromy a neprůjezdné silnice

V části Českého Dubu Libíč silný vítr strhl střechu jedné z budov. Na řadě míst byl kvůli popadaným stromům zablokován provoz, zcela neprůjezdné byly například silnice z Trávníčku na Libíč a z Nechálova na Podhoru.

ČTĚTE TAKÉ: Červenec tropy nepřinese, meteorologové očekávají teploty kolem 25 stupňů

Silnice byly pokryty souvislou vrstvou listů a větví, hasiči zasahovali u desítek popadaných velkých stromů.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Přechod srážek přes ČR

Vlaky měly zpoždění kvůli odklízení větví z trati Hodkovice nad Mohelkou - Rychnov u Jablonce nad Nisou. Do spadlého stromu narazil osobní vlak na trati Smržovka - Josefův Důl.

V Libereckém kraji, kde bouřku doprovázel i silný vítr, napršelo nejvíce v Doksech, kde spadlo 25 milimetrů. V Ústeckém kraji nejvíce naměřili meteorologové na Teplicku, a to 15 milimetrů.