pondělí bude ještě oblačno až zataženo, na východě území s trvalým deštěm, který bude ustávat až v odpoledních hodinách. Nejvyšší teploty vystoupí zatím jen na 19 až 23 stupňů.

KOMENTÁŘ DNE:
Vláda není polokomunistická - Argumentaci k povaze nové vlády s důvěrou analyzuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Zvítězí anglický lid, nebo EU – Britsko-unijní bitvu o brexit komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

úterý má být polojasno až oblačno, zpočátku v Čechách místy s přeháňkami. Po ránu se hlavně na Moravě a ve Slezsku objeví mlhy. Ráno teploty klesnou na 15 až 11 stupňů, odpoledne se v Čechách dostanou na 20 až 24, ale na Moravě až na 23 až 27 stupňů.

„Od středy nás čeká teplé jižní proudění, které bude zesilovat,“ sdělila Honsová. Ve středu bude jasno až polojasno, během dne se při přechodné oblačnosti může objevit přeháňka. Ráno teploměry zaznamenají 15 až 11, odpoledne v Čechách 23 až 27, na Moravě a ve Slezsku 25 až 29 stupňů.

Podobné počasí bude i ve čtvrtek a v pátek. Má být jasno až polojasno, během dne ojediněle s lokálními přeháňkami nebo bouřkami.

Ve čtvrtek ráno naměříme 17 až 13 stupňů, páteční ráno bude ještě teplejší, a to 20 až 16, na některých místech to tedy vypadá na tropickou noc. Nejvyšší denní teploty se po oba dny budou pohybovat mezi 28 až 32 stupni.

O víkendu přijde vlnící se studená fronta. Zpočátku bude jasno až polojasno, později se ale přidají deště a bouřky. Rána budou pořád velmi teplá, a to mezi 21 až 17 stupni, v sobotu odpoledne pak předpověď počítá s teplotami mezi 29 až 33 stupni, v neděli pak s 28 až 32 stupni v Čechách, na Moravě se pak připravte na 30 až 34 stupňů.

V počátku dalšího týdne se pravděpodobně ochladí.