"Nový management veřejnoprávní televize prokazatelně uspořil půl miliardy korun," zdůvodnil udělení odměny předseda rady Jan Mrzena. Částku 300 tisíc korun pro Janečka ale nechtěl oznámit. "Budou to dva průměrné měsíční platy za období leden až červen," mlžil Mrzena. Teprve na otevřený dotaz radního Dobromila Dvořáka tuto částku uvedl naplno.

Od 1. října dochází v ČT k některým personálním změnám. Na vlastní žádost odchází dosavadní ředitel výroby a techniky Petr Erben, jeho funkce bude rozdělena na dva posty: ředitele výroby a ředitele techniky. "Je to z toho důvodu, že oddělujeme výrobce od vysílatele," odůvodnil rozdělení zmíněného úseku Janeček. Ředitelem techniky ČT se stane dlouholetý zaměstnanec Rudolf Pop, ředitelem výroby bývalý zástupce produkčního Václav Myslík.

Mezi některými členy Rady ČT se skončení středečního jednání v neformální diskusi hovořilo o tom, že Erben údajně odchází do TV Nova, kde má zastávat funkci ředitele servisní instituce, jež bude znovu obnovena. Má se jednat o Českou nezávislou televizní společnost, jež do roku 1999 zajišťovala servis pro TV Nova.