Babiš na páteční schůzce nebude, protože má dlouhodobě naplánovaný pracovní výjezd do Uherského Hradiště. „Mimo jiné tam s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) navštívím věznici a další instituce,“ sdělil předseda ANO Novinkám.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Vicepremiér Bělobrádek bude zase v Bruselu. Otázkou tedy zůstává, zda má schůzka vůbec nějaký smysl. „To musí posoudit premiér,“ míní Bělobrádek. Předseda vlády na dotaz Novinek zatím nereagoval.

Jednání by podle Babiše mohlo počkat na pondělí. „Koaliční schůzka se týká Sněmovny. Kolegové Jaroslav Faltýnek a Jan Volný to jistě zvládnou beze mě. Určitě by ale schůzka počkala do pondělí, kdy se budeme dohadovat o rozpočtových rámcích,“ podotkl Babiš.

Spory začaly kvůli zákazu kouření

Rozbroj v koalici spustilo středeční hlasování o protikuřáckém zákonu. Šestnáct členů hnutí ANO se totiž zdrželo hlasování a 15 bylo proti. Sněmovna poté vládní návrh smetla ze stolu – chybělo osm hlasů. [celá zpráva]

Jak ČSSD, tak lidovci obvinili hnutí ANO z porušení koaliční smlouvy. Babiš se proti tomu ohradil a osočil premiéra, že lže. [celá zpráva]