Posilování bezpečnostních opatření na letišti Václava Havla již začalo. Vláda do nich loni investovala 187 miliónů korun. Jednou součástí systému, jež mají být za tyto peníze pořízeny, jsou i speciální kamery, který rozpoznávají tváře cestujících či značky na autech.

Chovanec by měl spolu s ředitelem aeroholdingu Václavem Řehořem předložit Bezpečnostní radě státu materiál, ve kterém zhodnotí již pořízená bezpečnostní opatření, a zároveň v něm mají navrhnout další technická preventivní opatření. „Tak, abychom tady v Praze zajistili maximální bezpečnostní standardy,“ řekl Sobotka.

Eliminovat rizikové situace chtějí politici pomocí kamer i v metru. „Děkuji za to, že policie bude přizvána k debatě, jaký typ kamer se má nasadit, jaké bude technologické rozlišení,“ podotkl Chovanec.

„Jde nám o to, aby kamerové systémy obtěžovaly Pražany co možná nejméně. Na druhou stranu by měly umožnit policii například detekovat obličeje a získávat data nezbytná pro vytváření bezpečného prostředí,“ uvedl Chovanec.

Ministr zdůraznil potřebu větší součinnosti policie a městské policie. „Pokud by se jednou něco stalo, tak je potřeba, aby se policisté orientovali v metru, spolupracovali spolu,“ řekl Chovanec s tím, že nejbližším termínem pro takové cvičení by mohl být letošní podzim.