Babiš plánuje Zemanovi ukázat farmu a zvířata, poté spolu politici poobědvají. Celá návštěva by měla trvat asi tři hodiny.

KOMENTÁŘ DNE:

Očima Saši Mitrofanova: Doma, beze stresu nutnosti mít vliv
Někomu chybí cenzura, ukazuje kauza s hrou, kde Ježíš znásilňuje muslimku – Nad snahami brněnských politiků zakázat kontroverzní divadelní hru se zamýšlí Alex Švamberk. Čtěte zde >> 
Znamení odporu – Izrael si od Evropy zaslouží podporu, bojuje i za nás, myslí si Alexander Tomský. Čtěte zde >> 

Akci komentoval Babišův rival a šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. „To bude dnes jízda do Čapího hnízda! V bráně budou srážet paty klokani i surikaty. Ze vzájemné dohody vyplynou jen podvody,“ zabásnil na Twitteru.

Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček ho vzápětí označil za závistivého veršotepce, který by chtěl do Čapího hnízda aspoň na kousek. „Ať zanechá trapných půtek a učiní dobrý skutek,“ vzkázal Kalouskovi.

Mluvčí Hradu uvedl, že děti z klokánků se mohou na farmě podívat na klokany. Celkem přijede asi 30 lidí, klokánci budou z Prahy, Středočeského nebo Ústeckého kraje.

Farmu Čapí hnízdo prověřuje Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF). Z padesátimiliónového dotačního podvodu Babiše podezírá i pravicová opozice, která v březnu svolala mimořádnou schůzi Sněmovny.

Hrad se Babiše už dříve zastal. Prezident Zeman uvedl, že kauzy jako čapí, drozdí či kukaččí hnízdo nesleduje, protože se zabývá pouze věcmi, které mají hodnotu přesahující miliardu korun.