Během dne bude podle meteorologů v jižních Čechách dále zataženo, občas se objeví přeháňky, ve vyšších polohách sněhové.

„Během dne napadne až 15 centimetrů, zítra asi dalších pět. Ve čtvrtek a v pátek už sněžit nemá,” uvedla Marcela Augustinová z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Auta na letních gumách kloužou

Řidiči měli ráno problémy v krušnohorských úsecích v okolí Perninku a Horní Blatné. Při okrajích vozovky tam stála odstavená vozidla s letními pneumatikami. Podobně i na Božím Daru byly ráno silnice pod sněhem.

Na možnost vzniku sněhových jazyků upozorňují meteorologové až do úterního večera. Teploty v kraji mají přes den stoupnout na čtyři až sedm stupňů. Na horách ale předpověď očekává jen minus jeden až plus dva stupně.

V Libereckém kraji sněží, i na hlavních tazích může ležet rozbředlý sníh. Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost hlavně v horských oblastech. Vrstva sněhu leží na silnici 10 a 14 z Tanvaldu na Harrachov a také na silnici 9 ze Svoru na Rumburk.

Ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších opět vytáhli techniku a začali odklízet sníh ze silnic.

Ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších opět vytáhli techniku a začali odklízet sníh ze silnic.

FOTO: Ludmila Žlábková, Právo

V horských oblastech napadlo až dva centimetry sněhu. Vozovky ale mohou klouzat i v nižších polohách. Pozor by si měli dát řidiči kamiónů, zvlášť opatrní by měli být také motoristé, kteří už pneumatiky svých vozů přezuli na letní. Žádné vážné problémy ale zatím podle policie hlášeny nejsou.