Odpůrci migrace se sešli kolem 14:00 na Masarykově náměstí v centru Ostravy. Po několika projevech, se pak vydali na pochod na Prokešovo náměstí. Jejich trasa vedla vedle Husova sadu, kde se od 13:00 konal pouliční karneval na oslavu solidarity a otevřenosti vůči lidem v nouzi a na útěku.

Mírné vzrušení vyvolal pokus bývalého poslance Miroslava Sládka, který chtěl projít táborem svých oponentů.

"Jdu se jen projít," argumentoval bývalý politik policistům. Ti jej nakonec pustili do těsné blízkosti demonstrantů. Sládek k nim chtěl promluvit, oni jej ale nepustili ke slovu. Proto se otočil a odešel.

Pouliční karneval na oslavu solidarity a otevřenosti vůči lidem v nouzi a na útěku. Akci v Ostravě pořádal neformální aktivistický kolektiv Probuď domy!

Pouliční karneval na oslavu solidarity a otevřenosti vůči lidem v nouzi a na útěku. Akci v Ostravě pořádal neformální aktivistický kolektiv Probuď domy!

FOTO: Petr Sznapka, ČTK

Ultrapravicoví radikálové pak došli až k budově ostravského magistrátu na Prokešově náměstí, kde pořadatelé akci ukončili. Několik skupinek se pak pokusilo vrátit do Husova sadu. Případným střetům s účastníky tamní akce ale policie zabránila.

Demonstrace proti imigraci se prošla centrem Ostravy

Demonstrace proti imigraci se prošla centrem Ostravy

FOTO: Petr Sznapka, ČTK

"Situace je klidná. Budeme i ale i nadále monitorovat," řekl okolo 16:00 moravskoslezský policejní ředitel Tomáš Kužel. Dodal, že nikdo z účastníků nemusel být zadržen. "Nedošlo k narušení veřejného pořádku ani k atakům mezi jednotlivými skupinami," uvedl.