„K datu 21. dubna je tam uvedeno, že spis šel ke spisové značce Nejvyššího soudu. Fyzicky tady ještě může ležet a jít poštou dnes nebo v pátek,” řekla Novotná. Samotné odeslání spisu záleží na tom, kdy bude bezpečně zabalen a také na cestě kurýra, vysvětlila.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách

Sociální demokraté podali dovolání proti rozhodnutí pražského městského soudu 8. dubna, rozporují především vysokou smluvní pokutu, která za 5734 dní od podání žaloby do vynesení rozsudku činí 318 miliónů.

Rozsudek o povinnosti ČSSD hradit je pravomocný, ale strana zatím částku uhradit nechce a plánuje nejprve uspokojovat Altnerovy věřitele, kteří se jí hlásí. Začala s tím ve středu. [celá zpráva]

Altner se má k dovolání vyjádřit

Obvodní soud požádal Altnera o vyjádření k dovolání, podle Novotné ale nemusí čekat, zda odpověď dojde, i když to pravidelně dělá.

„Když to vyjádření sem přijde, tak se dodatečně zašle Nejvyššímu soudu,” upřesnila Novotná. Altnerův advokát Václav Veselý začátkem týdne řekl, že na vyjádření již pracuje a lhůta pro jeho zaslání se mu zdá přiměřená.

Mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček dříve řekl, že návrh na odklad vykonatelnosti nezavazuje soudce rozhodnout celý případ přednostně.

„O návrhu na odklad vykonatelnosti ale mohou soudci rozhodnout zvlášť, tedy dříve než ve věci samé. Ale když by třeba návrhu vyhověli, neznamená to, že by předjímali, jak ve věci rozhodnou," řekl Tomíček. Soud pak průměrně rozhoduje v civilních věcech 200 dnů.

Altner vyhrál letitý spor s ČSSD, kterou zastupoval ve sporu o sídlo strany, Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu ČSSD musí zaplatit částku 18,5 miliónu korun, která vzrostla především kvůli smluvní pokutě. Navíc musí strana uhradit náklady řízení ve výši 816 000 korun.

Více o sporu Zdeňka Altnera s ČSSD
ČSSD dnes zaplatí dvěma Altnerovým věřitelům 95 000 korun
ČSSD je o krok blíž návrhu na exekuci
Altner navrhl obstavit ČSSD účty
Sobotka: Počkáme na rozhodnutí Nejvyššího soudu, dříve milióny Altnerovi nepošleme
Kvůli Altnerovi si utahujeme oprátku, zní z ČSSD
ČSSD musí zaplatit bez ohledu na Altnerovy dluhy, shodli se jeho právník, exekutoři i soud
ČSSD Altnerovi 337 miliónů nezaplatí. Čeká na Nejvyšší soud
Zaplatíme, uspějeme v dovolání a 337 miliónů už nikdy neuvidíme, bojí se v ČSSD
ČSSD nenechá stamilióny Altnerovi bez boje, dovolání k Nejvyššímu soudu už podala
Smlouva byla pro ČSSD výhodná, říká Altnerův advokát
Tvrdá rána pro ČSSD: Altnerovi musí zaplatit přes 300 miliónů korun