„Nádherně předvedli, jak udělat z České republiky cestovní kancelář. Uprchlíci nezdrhli z ČR proto, že by v Německu chtěli pracovat, ale proto, že tam mají vyšší sociální dávky,“ řekl prezident.  „Problém je, že nyní je z Německa jako ekonomické uprchlíky pošlou zpátky k nám do našich detenčních zařízení,“ dodal.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Znovu zopakoval svůj názor, že je proti přijímání muslimských imigrantů.

Proti sankcím vůči Rusku 

Kromě otázky migrační krize a přijímání běženců se dostalo i na problém sankcí vůči Rusku. Zeman je považuje za neúčinnou zbraň, měly by být podle jeho názoru zrušeny. „Jsem dlouhodobě proti jakýmkoli sankcím. Rusko nedrtí tyto sankce, ale drtí ho nízké ceny ropy. To je skutečný důvod, proč je ekonomika Ruska, ale také Saúdské Arábie ve velkých potížích,“ uvedl Zeman.

„Doufám, že koncem tohoto roku budou sankce zrušeny, protože nikomu neprospívají, jen škodí,“ řekl prezident a za svá slova sklidil další potlesk.

Na Zemana čekalo ve Vlašimi přeplněné nádvoří místního zámku. Před ním byla jen hrstka odpůrců s transparentem.

Na Zemana čekalo ve Vlašimi přeplněné nádvoří místního zámku. Před ním byla jen hrstka odpůrců s transparentem.

FOTO: Radek Plavecký, Právo

Jeden z mála, kdo se odvážil vystoupit s kritikou, byl Miloslav Zapletal, který v minulosti organizoval soutěže krásy a nyní vlastní nedaleko od Vlašimi farmu. „Rád bych vyslovil nesouhlas s vaší politikou. Nejsem ale politik, tak se nemíchám do toho, zda nás táhnete na východ nebo od západu. Stydím se za prezidenta, který veřejně a otevřeně propaguje kouření,“ řekl Zapletal.

Na to reagoval Zeman slovy o bývalém německém politikovi, který ač byl velmi silný kuřák, umřel až v 96 letech. „Možná, kdyby nekouřil, dožil by se sta let,“ usmíval se Zeman.