„Já jsem o ochranu Poslanecké sněmovny nepožádal. Mám na to svědky, jela se mnou spolucestující, která to může potvrdit,“ prohlásil Šarapatka po jednání výboru.

ČTĚTE TAKÉ:
Poslanec se po rychlé jízdě oháněl imunitou, může se mu to prodražit

K celé věci došlo podle Šarapatky nedorozuměním. Když ho po spáchání přestupku, kdy v obci překročil rychlost, zastavila městská policie, dal jí prý všechny doklady, mezi kterými byl omylem i jeho poslanecký průkaz.

„Za deset minut přišel strážník a říká: Vy asi nebudete chtít platit na místě. Já říkám: To asi ne. On mi předal doklady, pozdravil mě a já jsem odjel. Domníval jsem se, že dostanu složenku z městského úřadu v Holešově, on to pochopil tak, že nechci platit a chci, aby to probral imunitní výbor ve Sněmovně,“ dušoval se poslanec.

Strážníci: poslanec se odmítl vyjádřit i podepsat

Podle úředního záznamu, který vyhotovili strážníci z Holešova, ale Šarapatka na místě odmítl podepsat oznámení o spáchání přestupku.

„Pan Šarapatka spolu s osobními doklady předložil průkaz poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a sdělil, že nechce přestupek projednat na místě v blokovém řízení, ale oznámit příslušnému orgánu. Na místě bylo proto sepsáno oznámení o spáchání přestupku, kdy pan Šarapatka se odmítl písemně vyjádřit a odmítl i oznámení podepsat,“ stojí v záznamu, který mají Novinky k dispozici.

Výbor se nakonec Šarapatkovým přestupkem zabývat nebude. O řízení budou rozhodovat strážníci v Holešově na Zlínsku, kde Šarapatka překročil přikázanou padesátikilometrovou rychlost o 23 kilometrů v hodině.