Vystěhováním 34 lidí od středy hrozila turistům cestovní kancelář WES , které vedoucí zájezdu dluží 153 tisíc korun. "Celou noc jsem nespala a když jsem dnes ráno viděla ty smutné děti a zklamané turisty, zvítězilo ve mně lidství nad ekonomickým zájmem.

Účasníci zájezdu se ale musí smířit s tím, že nedostanou najíst, přestože za to vedoucímu zájezdu zaplatili. Já na něj samozřejmě podám trestní oznámení a budu po něm dlužné peníze vymáhat soudně. A moji cestovku asi přejmenuji na Charitativní ústav," řekla ve čtvrtek Právu majitelka cestovní kanceláře Vítězslava Lebeděvová.

Nakonec i jídlo podvedení sportovci budou mít zajištěno. "Před chvílí mi jeden pražský podnikatel oznámil, že stravování pro všechny lidi až do konce pobytu zaplatí," řekla odpoledne Lebeděvová.

Dodala, že vedoucí zájezdu Stanislav Doktor, který i přes opakované sliby odmítá předat cestovce peníze, vybrané od fotbalistů, už nekomunikuje nejen s ní a se svými spoluobčany, ale odmítl mluvit dokonce i s českou konzulkou ve Splitu, která je o problémech informovaná. "Pořád je opilý a jenom lže," řekla Lebeděvová.

Doktor se o problémech odmítá bavit

Jeden z účastníků zájezdu, kapitán vesnického mužstva Vlastimil Valenta, řekl, že rozhodnutí cestovky přivítali všichni turisté, mezi kterými jsou i velmi malé děti. "Je dobře, že se nemusíme po třech dnech vracet domů. Nějaké peníze ještě všichni účasníci zájezdu mají, takže hlady snad nikdo nezemře," řekl Valenta. Dodal, že Doktor se s ostatními turisty o problémech odmítá bavit.

"Užívá si dovolené a usmívá se, jako by se vůbec nic nedělo," dodal fotbalista, který charakterizoval Doktora jako dosud solidního a zodpovědného člověka. Vedoucího zájezdu a zároveň šéfa TJ Sokol Mutěnín se Právu dosud nepodařilo kontaktovat - mobilní telefon má od úterka nepřetržitě vypnutý.