„Prezident je za...fašistické ho..., a až ch..., tak se ožeru,“ citoval Zeman údajná slova muže jménem Tomasz Peszynski, která prý napsal na Facebooku. Po upozornění moderátora řekl, že nemůže za vulgarismy jiných.

Tento muž byl podle prezidenta organizátorem demonstrace na podporu premiéra Bohuslava Sobotky, která se konala minulý týden před Úřadem vlády. Upozornil, že na tuto demonstraci zvala i ČSSD.

„Pokud získávám na své politické cestě lidi s tím výrazivem a ti organizují demonstrace na moji podporu, pak je asi něco špatně,” řekl Zeman.

Čtěte také: ČSSD potřebuje člověka, který zemi připraví na obranu před migrační vlnou, řekl Zeman

Prezident použil vulgární slova už na podzim roku 2014. Tehdy Hovory z Lán vysílal Radiožurnál. Stanice posléze přišla s požadavkem, aby se rozhovor předtáčel, což prezident odmítl a pořad se přesunul na Frekvenci 1.

 Zastal se Stropnického

Zeman se se během rozhovoru zastal ministra obrany Martina Stropnického (ANO) za to, že ministr připustil, že ČR vyměnila Alího Fajáda za pět unesených Čechů v Libanonu.

Stropnický podle něj měl po položené otázce, zda se tak stalo, tři možnosti. Buď to přiznat, „nebo říct, že o ničem neví, pak by byl za blbce, nebo říct, že to není pravda, pak by byl za lháře. Takže nadevší pochybnost si vybral tu nejlepší možnost.”