Teploty se ráno pohybují lehce pod nulou a prší. Voda na prochlazeném povrchu namrzá. Na vedlejších silnicích může být místy ujetá vrstva sněhu, která namrzá.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Havárie uzavřela silnici D46 mezi Vyškovem a Olomoucí. Přímo na sjezdu do Prostějova se stala hromadná nehoda. Nikdo nebyl zraněn, na místě se ale tvoří dlouhé kolony. [celá zpráva]

Na Prostějovsku se už podařilo většinu silnic posypat, někde se ale led může i přesto objevit. "Náledí je mezi Kojetínem a Kroměříží, máme tam sypač, ale skončil v příkopě. Náledí se tvořilo všude, jsou dva stupně pod nulou a prší. V terénu máme všechny své vozy i smluvní auta," uvedl dispečer prostějovské správy silnic.

Na Jesenicku se teplota pohybuje kolem jednoho stupně, je zataženo a prší. "Silnice udržované chemicky jsou převážně se zbytky kaše. Ledovka, která padá, se zde rozjíždí. Na silnicích druhých a třetích tříd je tendence tvorby ledovky, leží na nich zledovatělá vrstva místy ošetřená posypem. Zvýšená opatrnost je namístě," řekl dispečer jesenické správy silnic.

Ledovka se tvoří i na Vysočině. U Velké Bíteše se na silnici vzpříčil autobus. "Teď jsem měl hlášení, že to stále namrzá," řekl dispečer před 07:00. Mrznoucí déšť padá na D1 kolem 130. kilometru.

Na jižní Moravě namrzají silnice na Blanensku nebo u Adamova. Náledí se podle serveru dopravních informací vytváří i na silnici 43 z Brna do Svitav. Série nehod se stala na silnici mezi Uherským Ostrohem a Nivnicí na Uherskohradišťsku. Ledovka pokrývá i silnice nižších tříd v Moravskoslezském kraji. Tvoří se i ve Středočeském kraji, například v okolí Neratovic nebo v Posázaví.

Bez větších komplikací je doprava v Ústeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji.