Poslankyně připomněla, že bod, který dolní komora projednává, se jmenuje informace vlády ČR o migrační krizi. „To, co se strhlo po vystoupení pana premiéra, mi připomíná spletení jazyků. Opozice akorát útočí, co by se mělo dělat, a snaží si na tématu nahnat body,“ křičela v emotivním vystoupení.

Schwarzenberg: Držením uprchlíků v táborech si děláme problémy do budoucna

„Nejde o to, kdo vyhraje. Jsme na jedné lodi. Buď to všichni přežijeme ve zdraví, nebo ne,“ hřímala poslankyně.

Dodala, že si váží vlády za kroky, které podniká, a že má situaci pod kontrolou. Jedinou chybu koalice a vlády vidí v tom, že nedává dostatečně vědět, co všechno dělá. Přesvědčit západní Evropu o jiném pohledu na uprchlíky je podle ní velmi komplikované.

Babiš: Přežijeme to

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš prý projev své poslankyně neslyšel. „Ale myslím, že to určitě ve zdraví přežijeme,” podotkl s úsměvem. „Musíme v rámci Evropy prosadit naše názory, jsou správné. Na prvním místě je zodpovědnost, potom solidarita,“ doplnil.

Evropští politici by měli mluvit o posílení schengenské hranice, ale měli by ji zabezpečit stejně, jako to udělalo Maďarsko. „Musíme uprchlíky zastavit už v Turecku a tam jim poskytnout pomoc,“ dodal Babiš.