„Konečně jsem slyšel odposlechy. Potvrdily to, co říkám od začátku. Na mém prohlášení, že jsem nevinen, se nic nezměnilo,” uvedl v úterý hejtman na Twitteru.

Hejtman měl podle již dříve zveřejněných informací nabízet letos v srpnu v olomoucké restauraci Potrefená husa, kde se sešel s náměstkem krajského policejního ředitele Karlem Kadlecem, úplatek za to, že policie odloží vyšetřování údajného dotačního podvodu týkajícího se jezdeckého areálu v Olomouci - Lazcích.

Hospodské řeči, tvrdí advokát

V restauraci také policie odposlechy získala. „Neobjevilo se v nich nic, co by naznačovalo, že jsem nabízel úplatek,“ zdůraznil Rozbořil s tím, že odposlechy potvrzují jeho nevinu. Ani podle hejtmanova advokáta Petra Konečného není v odposleších to, co policie klade Rozbořilovi za vinu, tedy konkrétní nabídka úplatku. „Jsou to hospodské řeči, které lze všelijak vyložit, ale jako konkrétní nabídka úplatku určitě ne,“ tvrdí Konečný.

Právě o odposlechy přitom kriminalisté podle serveru Neovlivní.cz obvinění hejtmana opřeli. O jeho stížnosti proti obvinění z podplácení státní zastupitelství podle informací Práva zatím nerozhodlo. Rozbořil od začátku tvrdí, že žádný úplatek nikomu nenabízel. Podle něj jde o nedorozumění.

Již v minulosti hejtman tvrdil, že pouze „byl ve špatný čas na nesprávném místě”.

Ze zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku či z podplácení jsou vedle Rozbořila obviněni ještě, olomoucký šéf odboru hospodářské kriminality Radek Petrůj, náměstek ředitele olomouckého krajského policejního ředitelství Karel Kadlec a podnikatel Ivan Kyselý. Na rozdíl od hejtmana jsou zbývající obvinění ve vazbě.

Obvinění měli podle policie vynášet informace z policejních databází a probíhajících šetření. Informace se měly týkat osob z podnikatelského a veřejného prostředí.

Kvůli poškozené pověsti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) následně požádal o propuštění ze služebního poměru její šéf Ivan Bílek. [celá zpráva]

ČTĚTE TAKÉ:
Tři obvinění v kauze olomoucké korupce jsou ve vazbě
Byl jsem ve špatný čas na nesprávném místě, tvrdí obviněný hejtman Rozbořil
Advokát obviněného hejtmana Rozbořila: Byla to jen debata v hospodě u piva
Policie obvinila hejtmana Rozbořila
Hejtman Rozbořil chtěl podle ÚOOZ zastavit vyšetřování a nabízel úplatek
Policisty v olomoucké kauze zajímá hokej i aquapark
Langer netuší, kam mířil policejní zásah
Policisté Langra po výslechu propustili, z jeho bytu vynesli pytle a krabice