Podle Tuhého policie předem oznámila, že na této akci budou "určitá omezení" kvůli přítomnosti prezidenta Zemana. "Za postupem policie stojím," řekl ve čtvrtek Tuhý. Pokud by získal indicie, které by ukázaly na pochybení, tak by se o ně zajímal.

Postup policie na Albertově hned v úterý odsoudili rektoři Univerzity Karlovy Tomáš Zima a Masarykovy univerzity Mikuláš Bek. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček naopak označil snahu studentů za připravenou provokaci. [celá zpráva]

Policisté nepouštěli studenty k uctění památky 17. listopadu na Albertově dvě hodiny před příchodem prezidenta Miloše Zeman.

Prostor Albertova policie uzavřela a pouštěla do něj pouze účastníky shromáždění.

FOTO: Novinky

Situaci okomentoval i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), podle kterého policisté nejspíš chtěli zabránit smíchání různých typů demonstrantů. "Přičítám to vysoké míře opatrnosti a obezřetnosti ze strany policie," řekl Sobotka. Podle něj ale mohla policie udělat výjimku a studenty k památníku pustit, protože nepředstavovali bezpečnostní riziko.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Policejní manévry na Albertově. Záběry ze 17. listopadu. Zdroj: Novinky.cz

Studenti považují policejní postup za neospravedlnitelný a v neděli 22. listopadu chtějí uspořádat na Albertově skutečné uctění památky událostí z let 1939 a 1989. Tvrdí, že akci neorganizují jako protest proti prezidentu Zemanovi. [celá zpráva]