Právu to v úterý potvrdil primář dětské jednotky oddělení ARO ostravské fakultní nemocnice Michal Hladík. Dodal, že holčička utrpěla těžké popáleniny na 25 procentech těla.

"U dětí tohoto věku jsou závažné už popáleniny na pěti procentech těla, v tomto případě jde tedy o velmi kritické zranění. Opařeniny jsou navíc velmi hluboké. Polévka byla mastná a i když matka správně poskytla první pomoc tím, že dítě chladila, omastek se dostal hluboko do tkáně," dodal lékař.

Nešťastná událost se stala ve čtvrtek odpoledne, kdy matka na sporáku jednou rukou míchala vařící polévku a druhou přidržovala hrnec. Holčička, která se po kuchyni pohybovala v dětském chodítku, matce nečekaně podrazila nohy a ta hrnec převrhla na své dítě. Vzhledem k tomu, že šlo evidentně o nešťastnou náhodu, policie matku neobvinila.

Popáleniny malých dětí horkými potravinami jsou podle lékařů velmi časté. "Jde o poměrně častý úraz, a to i v batolecím věku. Děti na sebe většinou strhnou ubrus s horkou kávou, nebo varnou konvici. Jen některé případy jsou tak závažné, že u nich dochází k selhání vnitřních orgánů. Letos jde už o třetí takto závažný případ, který jsme tady měli. Ty první dva dopadly dobře," dodal Hladík.