Startérem pro výměnu ředitelů se stala kauza Vidkun, kdy byl obviněn náměstek ředitele olomoucké krajské policie Karel Kadlec.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„V návaznosti na to jsem pak obdržel žádost krajského policejního ředitele Libora Krejčiříka, který přišel za mnou s tím, že by nabídl svoji funkci, protože chce, aby se stabilizovalo Olomoucké ředitelství,“ uvedl Tuhý.

Policejní prezident dále sdělil, že si práce Krejčiříka váží a věří mu, proto odstupující krajský ředitel zůstane ve vedení olomoucké krajské policie.

Na místo Krejčiříka se přihlásil Tomáš Landsfeld, který vede policii v Ústeckém kraji. Následně o místo šéfa ústecké policie požádal krajský ředitel policie v Plzeňském kraji Jaromír Kníže.

Post krajského ředitele v Plzeňském kraji bude prozatím vykonávat náměstek ředitele pro vnější službu Vratislav Hubka.

Rošáda mezi Jihočeským krajem a Prahou

O něco překvapivější je změna ve vedení pražského policejního ředitelství. Po zhruba roce a půl opouští svoji funkci ředitel pražské policie Luděk Procházka. O jeho místo požádal krajský ředitel policie v Jihočeském kraji Miloš Trojánek. Procházka pak přechází do vedení policie v Jihočeském kraji.

Policejní prezident na závěr dodal, že je vděčný za ochotu svých pracovníků zaplnit volná místa a věří, že tyto změny přinesou všem zúčastněným bohaté zkušenosti.

„Já bych chtěl, aby naši manažeři a velitelé do budoucna měli zkušenosti se všemi rizikovými problémovými oblastmi tak, aby pak byli schopni reagovat kdekoli v rámci použití v České republice,“ uzavřel konferenci Tuhý.