Kratochvíla v pátek ANO vyloučilo za poškozování hnutí. [celá zpráva]

Žít Brno chce ANO podpořit, lidovci a zelení ale tvrdí, že by podporou odvolání porušili koaliční smlouvu. Právě z těchto důvodů Vokřál navrhl možnou úpravu koaliční smlouvy, o které se však bude ještě diskutovat.

Jak dalece může být situace závažná, dokládají slova primátorova náměstka Martina Andera (SZ), který upozornil na to, že jedním odvoláním bez obnovy koaliční smlouvy by situace nemusela skončit a mohlo by nastat další odvolávání radních stejně jako v Praze.

V souvislosti s těmito problémy se rovněž objevily informace, že údajně právě Žít Brno zahájila jednání s KSČM. Lídr hnutí a náměstek primátora Matěj Hollan v SMS odpověděl: „Jednáme s nimi všichni.“ Těžko však říct, jak seriózní je tato jeho informace, jestli si spíše nedělá legraci. Na svém Facebooku totiž mimo jiné k situaci uvedl: „Nechci stát stranou, proto jsem zahájil vyjednávání s ostatními demokratickými stranami ODS, ČSSD a KSČM o budoucí koalici... Živého mě odtud nedostanou.“ V další zprávě píše, že od „...půlnoci do dnešního (nedělního) rána vzniklo 56 koalic. Bohužel všechny okamžitě po své expanzi zanikly...“

„Jinými slovy Matěj Hollan si z takových zpráv dělá srandu a my nejednáme ani s komunisty, ani s ODS,“ řekl Právu další z představitelů Žít Brno Svatopluk Bartík.