Klaškův návrh rozkládá spouštění systému EET do čtyř fází. Po sedmi měsících od účinnosti zákona by měly tržby evidovat hotely a restaurace. Poslední fáze by měla začít po 25 měsících, jako poslední by se měli připojit řemeslníci.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Návrh Klašky ve středu kritizoval František Laudát (TOP 09). „Děláte si z toho orientální bazar. Jak je možné, že pro řemeslníky to bude platit až 25 měsíců po účinnosti,“ divil se.

I podle koaličního poslance a předsedy rozpočtového výboru Václava Votavy (ČSSD) není fázování úplně šťastné. „Ale ctím koaliční dohodu. To však neznamená, že na to nemůžu mít trochu jiný názor,“ dodal Votava.

Pro lidovce klíčový návrh

Fázování má podle lidovců přispět k dobrému fungování celého systému. „Je to pro nás klíčový pozměňovací návrh, bez něj si nedokážeme představit závěrečné podpoření celého EET,“ uvedl už v pondělí místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Zákon o EET je důležitý pro celou koalici, ministr financí Andrej Babiš (ANO) si od něj slibuje lepší výběr daní. Proti normě se však staví opozice, zákon je připravena blokovat.

Ministerstvo financí počítá s tím, že systém by měl začít fungovat od poloviny příštího roku.