Z dalších uskupení by Strana přímé demokracie (SPD), kterou založil Tomio Okamura, dostala tři procenta, Úsvit 2,5 procenta, stejně jako Strana zelených a Piráti.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Hnutí ANO se po krátkodobém posílení z konce léta opět vrátilo na hodnoty okolo 24 procent, na kterých se drží většinu z posledního 1,5 roku. Od ČSSD ho v modelu dělí cca dva až tři procentní body,” uvedla agentura. V létě strana měla kolem 27 procent.

Podle modelu Medianu se TOP 09 vrátila před ODS. Zářijové šetření CVVM ji naopak zařadilo se ziskem 6,5 procenta na úroveň lidovců. ODS stejný průzkum přisuzoval  sedm procent.

Median poukázal i na vzestup stran profilujících se skrze téma migrace, což jsou SPD a Úsvit. Právě populistické strany podle agentury mohly ANO připravit o část voličů. SPD například v průzkumech v minulých měsících vůbec nebyla zaznamenána.

Median zkoumal rovněž volební potenciál jednotlivých stran, tedy hypotetický zisk, který by mohly partaje dosáhnout  u všech voličů, kteří jejich volbu zvažují a nevylučují účast u voleb.

„Nejvyšší volební potenciál má aktuálně hnutí ANO. V případě zisku všech voličů, kteří stranu reálně zvažují a nevylučují účast, by útočilo na zisk až okolo 32 procent. Volební potenciál ČSSD se pohybuje okolo 29 procent,” uvedla agentura.

Šanci na vstup do Sněmovny by hypoteticky měli i Zelení, Úsvit, Piráti a SPD. Volební účast by se podle modelu pohybovala kolem 60 procent.