„Byla mi nabídnuta dohoda o tzv. vině a trestu, kterou jsem odmítl, jelikož se necítím vinen a jsem připravený bojovat proti byrokracii, až dokud nepadnu,“ sdělil podezřelý Lukáš Čadek Právu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

To potvrdil Právu i státní zástupce z Vrchního státního zastupitelství Matula, který na základě odmítnutí dohody předal soudu návrh na potrestání.

„K uzavření dohody o vině a trestu nedošlo,“ uvedl žalobce. „Hlavní podmínkou té dohody je, že ta podezřelá nebo obviněná osoba prohlásí, že spáchala skutek, pro který je stíhána,“ vysvětlil důvod ztroskotání dohody.

Kauzu České pošty, ve které měl být podle některých aktérů zapleten i ministr vnitra Milan Chovanec, řešil Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Kauza měla být vyřízena ve zkráceném přípravném řízení, tedy během 14 dnů. Státní zástupce si ovšem lhůtu prodloužil o 30 dní, protože navrhoval dohodu o vině a trestu.