Na webu (zde) by lidé měli najít třeba aktuální statistiky o migraci nebo slovníček pojmů. Vysvětlena v něm jsou například slova relokace nebo přesídlení. Resort vnitra chce tímto projektem vyvrátit fámy, které ve společnosti kolují.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Nechceme šířit paniku, ale naopak lidi uklidnit. Jsem přesvědčen, že naše republika situaci zvládá a je připravena ji zvládnout i v budoucnu,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) s tím, že chce občanům dát jasnou a zřetelnou informační bázi.

Rozšíření stránek

Vnitro plánuje stránky rozšiřovat a přidávat aktuální informace. „Zprávy chceme uvolňovat hned, jakmile to bude možné, aby občané České republiky věděli, jaká je situace, co se v daný den událo, kolik migrantů přišlo a jaký je například stav v našich uprchlických zařízeních,“ sdělil Chovanec.

Česko by mělo během nadcházejících tří let přijmout 1500 uprchlíků z Blízkého východu a severní Afriky. Vláda se i nadále staví proti přijímání migrantů na základě povinných kvót.