Například ve Zlínském kraji se v úterý měnily rekordy na osmi stanicích, na dvou dokonce z roku 1929. Nejtepleji, 32,9 stupně Celsia, bylo ve Valašském Meziříčí, kde byl tak překonán 86 let starý rekord 31,4 stupně.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podobně na tom byla také Vysočina, kde padly rekordy na 14 meteorologických stanicích. Nejtepleji bylo v Havlíčkově Brodě, a to 35 stupňů Celsia. Opět byl překonán 86 let starý teplotní rekord, a to téměř o pět stupňů.

Teplo bylo i na horách, stejně jako v minulých dnech padl teplotní rekord na stanici Lysá hora. Teplota vystoupala až na 26,9 stupně Celsia, dosavadní rekord pro tento den byl z roku 1961 a měl hodnotu 21,1 stupně Celsia. V Javorníku byl o více než sedm stupňů překonán rekord z roku 1983, který činil 29 stupňů Celsia.

Právě první září přepisovalo také několik měsíčních teplotních rekordů.

V příštích dnech už nic takového nehrozí, podle meteorologů se totiž výrazně ochladí. Už v noci by měla nad české území přijít studená fronta. Ve středu tak podle předpovědi odpolední teploty stoupnou nejvýše na 22 stupňů. Bude oblačno až zataženo a na většině území bude občas pršet. Podobné počasí by mělo vydržet i ve čtvrtek a v pátek.