„Je jasné, že v rámci komunikace byly nedostatky, které byly vyčteny paní primátorce. Došlo k dohodě a nějakému nastavení mechanismů komunikace, která by měla paní primátorka realizovat. Sama přiznala, že se bude snažit zlepšit komunikaci, uvedl šéf hnutí.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Pro Krnáčovou nebyla podle jejích slov schůzka moc příjemná, protože si vyslechla dost tvrdé kritiky. „Částečně byla oprávněna, částečně ne. Z mé strany je připravenost veliká, máme hromadu práce na radnici i v koalici. Nejsem velký komunikátor a mám snahu se zlepšit,” sdělila Krnáčová.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš přichází na jednání o osudu primátorky Adriany Krnáčové.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš přichází na jednání o osudu primátorky Adriany Krnáčové.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Babiš přislíbil, že se bude o problematiku Prahy a pražské koalice více zajímat. „Odcházím spokojený, ale čeká nás setkání ohledně další strategie a musíme se vrátit k původnímu problému koalice, a to je pan Stropnický plus vyřešení pražských stavebních předpisů,” komentoval Babiš.

Problém Prahy, problém hnutí

V minulosti se podle něj objevily signály, že v pražském hnutí existuje nespokojenost s prací primátorky. „Ale to není problém. Hlavní problém Prahy je působení pana Stropnického. Toto je problém našeho hnutí, který si vyřešíme,“ uvedl Babiš.

Zastupitel Prahy 3 Matěj Stropnický

Matěj Stropnický

FOTO: Jan Handrejch, Právo

„Cením si i podpory pana předsedy, protože agenda není jednoduchá. Potřebujeme držet klub pohromadě. Z mé strany je tam důvěra,” dodala primátorka.

Předseda zastupitelského klubu ANO Michal Hašek řekl, že klub je nyní jednotný a že "nás čeká hodně úkolů, které jsme si stanovili. Čeká nás hodně hlasování, kdy budeme muset být jednotní, a to vše budeme rozpracovávat na dalších jednáních," řekl Hašek

V posledních týdnech se uvnitř pražské koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN, KDU-ČSL) rozhořel spor, který se týká primátorky a náměstka primátorky Matěje Stropnického (Trojkoalice/SZ). Tomu Krnáčová odebrala kompetence v souvislosti s pražskými stavebními předpisy a radním předložila vlastní návrh.