„ČSSD zákon o EET s důvěrou vládě spojovat nebude. Nevidíme pro to racionální důvod, prosazení zákona by totiž nijak nepomohlo,“ komentoval premiér.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Vláda podle něj slíbila přijmout řadu nových zákonů a pozitivních změn. „Naše závazky nelze redukovat jen na zavedení EET, nebo dokonce kvůli EET utíkat od zodpovědnosti a nedokončené práce,“ dodal.

Babiš mluvil o důvěře vládě ve spojitosti s tím, že Miroslav Kalousek a poslanci z opoziční TOP 09 jsou připraveni dělat vše pro to, aby zákon nebyl přijat.

Kalousek: EET je zbytečná

„Ve druhém čtení nebudeme dělat nic jiného než že se budeme argumenty snažit přesvědčit naše kolegy o tom, že EET je zbytečná a především nebezpečná,” řekl Kalousek. Pokud se jim kolegy nepovede přesvědčit, domnívá se, že ve třetím čtení budou v úsilí pokračovat tak dlouho, než se jim to podaří. „I kdyby to mělo trvat několik let,“ zdůraznil Kalousek. [celá zpráva]

Právě na tato slova reagoval Babiš s tím, že EET je stěžejní zákon koalice v boji proti šedé ekonomice. „Pokud budou obstrukce, budu navrhovat spojit hlasování o EET s hlasováním o rozpočtu,“ sdělil Novinkám Babiš. „Nebo i o důvěře vládě,“ dodal vzápětí.

Ministerstvo financí si od zavedení registračních pokladen slibuje, že se ročně podaří vybrat na DPH asi o 12 miliard korun více.

Návrh zákona schválila vláda v červnu, zavedení EET plánuje Babiš od půlky února 2016, nevylučuje však pozdější termín.