Na oba tábory dohlíželi policisté se strážníky. Akce, kterou monitoroval také policejní vrtulník, se obešla bez vážnějších incidentů. Podle odhadů se do průvodu zapojilo maximálně 15 tisíc lidí, předseda Gay iniciativy Jiřího Hromady ovšem uvedl, že jen z Václavského vyšlo osmnáct tisíc lidí, jejichž počet se postupně rozrostl až na 35 tisíc.

Účastníci pochodu Prague Pride

Účastníci pochodu Prague Pride

FOTO: Stáňa Seďová, Právo

Svou účastí podpořila průvod pražská primátorka Ariana Krnáčová (ANO), která se spolu s Hromadou objevila v jeho čele. Ze známých osobností se zúčastnily například moderátorky Ester Janečková a Lejla Abbasová nebo herečky Jana Bernášková, Michaela Maurerová, Nela Boudová či Jitka Smutná.

K nim se připojila i řádová sestra Jeannine Gramicková, jejíž vystoupení na katolické půdě během letošního festivalu Prague Pride nepovolil kardinál Dominik Duka.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová v čele pochodu homosexuálů

Pražská primátorka Adriana Krnáčová v čele pochodu homosexuálů

FOTO: Stáňa Seďová, Právo

„Já si myslím, že to už je integrální součástí Prahy stejně jako pražský maraton a doufám, že tak tomu bude i v budoucnu,” řekla k pochodu Krnáčová, která se ho účastnila už popáté.

Účastník pražského pochodu homosexuálů

Účastník pražského pochodu homosexuálů

FOTO: Roman Vondrouš, ČTK

Na pochod se také vydali účastníci Pochodu pro rodinu, kterých je asi 70. Ti zamířili rovněž na Letnou, ale z Palachova náměstí.

Účastníci Prague Pride na Václavském náměstí v Praze

Účastníci Prague Pride na Václavském náměstí v Praze

FOTO: Roman Vondrouš, ČTK

Karnevalovým průvodem vrcholí letošní ročník Prague Pride, pro který pořadatelé zvolili heslo "Všichni jsme stejně teplí" a použili snímky z termokamery. Pochod má namířeno do ulice Na Příkopě, přes náměstí Republiky po Revoluční, Řásnovce, Klášterské a po Dvořákově nábřeží přes Čechův most a nábřeží Edvarda Beneše ke schodům na Letnou, po nich do Letenských sadů. Tam se uskuteční hudební festival.

Účastníci pochodu na Václavském náměstí

Účastníci pochodu na Václavském náměstí

FOTO: Stáňa Seďová, Právo