Pochod hrdosti homosexuálů vyrazí od sochy sv. Václava přibližně ve 13 hodin, projde přes ulici Na příkopě, Revoluční a Dvořákovo nábřeží na Čechův most, odkud zamíří po schodech na Letnou.

Sobotním průvodem hrdosti vyvrcholil festival sexuálních menšin Prague Pride.

Láska je pro všechny, hlásaly loňské transparenty.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Účastníky by mělo doprovázet 15 alegorických vozů a 130 zpěváků The London Gay Men’s Chorus. Vloni se na duhový pochod vydalo 15 tisíc lidí. Právě duha je totiž symbolem LGBT komunity.

Prahou prošel 16. srpna 2014 průvod hrdosti homosexuálů Prague pride.

Loňský průvod hrdosti homosexuálů Prague Pride.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

„Letošní kampaň se sloganem Všichni jsme stejně teplí mnohem více než v uplynulých letech míří nejen na LGBT komunitu, ale i na heterosexuální většinu. Věříme, že jsme v programu vytvořili dostatek atraktivních příležitostí, aby se lidé mohli společně setkat, poznat se navzájem a snad i souhlasit s námi, že nemá cenu hledat rozdíly,“ uvedla ředitelka festivalu Kateřina Saparová.

Letošní téma: Šikana

Pátý ročník festivalu se věnoval problematice šikany a soužití ve společnosti, a to konkrétně ve třech dílech uvedených v Pride Theater ve Švandově divadle. Koncert proti šikaně uspořádal největší mužský pěvecký sbor v Evropě The London Gay Men’s Chorus.

Prahou prošel 16. srpna 2014 průvod hrdosti homosexuálů Prague pride.

Vloni se do Prahy sjelo 15 tisíc lidí.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Pochody a průvody homosexuálů se konají po celém světě. Na ten pražský se letos sjelo přes 160 zahraničních hostů. Mezi nimi například loňská vítězka Eurovision Conchita Wurst, která je známá jako vousatá zpěvačka, či americká jeptiška Jeannine Gramick, která se věnuje problematice LGBT věřících a církve. Z českých umělců vystoupila Aneta Langerová se svým albem Na Radosti.

V průvodu každoročně nechybějí ani karnevalové kostýmy.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Program probíhal na třech festivalových místech – ve vesničce Pride Village na Střeleckém ostrově, v Pride House ve Vodičkově ulici a Pride Theatre ve Švandově divadle. Lidé se kromě koncertů a debat mohli účastnit také lekcí jógy, modliteb či bohoslužeb.