Souprava byla vypravena na trase A během dne hned šestkrát, s různými výchozími a cílovými stanicemi. Soupravy začaly v hlavním městě jezdit už v roce 1978 a definitivně byly vyřazeny z provozu v roce 2009. Briketa se tedy na své nedělní cestě podívala i do stanic, jež během svého služebního období neměla šanci navštívit.

Dopravní podnik připravil pro nedělní jízdy i speciální hlášení staničního rozhlasu, která cestující informovala nejen o aktuální cílové stanici soupravy, ale také o zahájení provozu na daném úseku.

„Když se otvíralo metro, měla jsem těsně před porodem. Měl se mi narodit syn. Vlastně měsíc před tím, než se narodil, jsem zhlédla poprvé metro a jela jsem poprvé metrem,” říká k historické jízdě jedna z cestujících.

K dokonalosti pak oslavy dovedli strojvedoucí souprav, kteří se oblékli do dobových uniforem a soupravy na čelech vybavili i autentickými tabulemi s konečnou stanicí. Kdo měl například štěstí a viděl soupravu mířící do Dejvické, na čele soupravy mohl číst dřívější název Leninova.

Víte, že...?
Soupravy s označením 81-71 se vyráběly v Mytiščinském strojírenském závodě nedaleko Moskvy (v roce 1992 přejmenovaném na Metrovagonmaš). Do výroby byly zařazeny v roce 1977, o rok později se již objevily v Praze. Právě potřeby a požadavky pražského dopravního podniku ovlivnily jejich technické vlastnosti a možnosti.
U této soupravy výrobce poprvé odlišil čelní a vložené vozy, v porovnání s předchozími soupravami zvládla přepravit více pasažérů najednou, jezdila rychleji a měla menší spotřebu energie. Jedna souprava může mít dohromady až osm vozů.
Kromě Prahy jezdily i v městech někdejšího Sovětského Svazu a metropolích členských států tehdejší RVHP - ve Varšavě, Budapešti, Sofii, Jerevanu.        (Zdroj: Wikipedia)