Nepořádek dělá podle náměstka teplického primátora Hynka Hanzy (ODS) jen menšina hostů a vadí to nejen místním, ale právě i většině Arabů, která se do úklidu pustila.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Muslimští obyvatelé Teplic vnímají stížnosti občanů, a tak se rozhodli uklidit v parku Šanov, v kterém je prý nepořádek, a do uklízení zapojili i arabské hosty,“ napsala na Facebooku organizátorka akce Eman Ghalebová.

Úklidu se zúčastnila zhruba dvacítka lidí, převážně dětí. Pro děti byl úklid připraven jako hra napůl vzdělávací, napůl zábavnou formou.

V Teplicích žije část Arabů dlouhodobě a chování některých hostů jim také vadí. „A tak na to zareagovali tím způsobem, že oni sami chtějí zlepšit obrázek muslimů. Chování muslimů vadí muslimům,“ řekl Právu Hanza.

ČTĚTE TAKÉ
Tepličané protestovali proti nepořádným Arabům

Podle něj byl úklid vyvolán skupinou lidí kolem lékaře, který v Teplicích žije a nynější stav mu vadí. „Strhl lidi s sebou, už proběhly dvě akce, jedna v minulém týdnu ve čtvrtek, jedna v tomto týdnu v úterý,“ uvedl Hanza.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Protestu proti nepořádným Arabům se účastnily čtyři desítky lidí.

Zdroj: Právo

Poslední tři pátky v Šanovském parku proběhlo hromadné venčení psů v místech, kde se obvykle scházejí arabští hosté lázní. Akce byla namířena právě proti Arabům, kteří po sobě zanechávají nepořádek a podle některých místních se chovají nevhodně.

Město dvakrát denně v parku vyváží odpadkové koše. Přidalo i další odpadové nádoby, aby nemohl někdo říci, že není kam odpadky dávat.