"Částečné zhoršení počasí již bude ve čtvrtek, ale hlavně pak v pátek, kdy očekáváme oblačno až zataženo, déšť nebo přeháňky s bouřkami a denní teploty pouze 19 až 23 stupňů," uvedl Seifert. Dodal, že i víkend bude částečně plačtivý.

"Podobně jako v pátek bude i v sobotu. V neděli a na začátku příštího týdne se už ale počasí bude opět trošku vylepšovat. Očekáváme oblačno až polojasno, teploty v noci 15 až 10, přes den v sobotu 18 až 22, v neděli a v dalších dnech 22 až 27 stupňů," řekl Seifert.

Až do čtvrtka si tedy můžeme pěkné slunečné počasí vychutnat, i když jsou profese, pro které je spíše nepříjemné. Jde například o zaměstnance, kteří ve vedrech musejí pracovat venku na přímém slunci, nebo řídí motorová vozidla.

Seifert nevyloučil, že místy mohou přijít i pořádné lijáky, a to zejména v bouřkách. Ty mohou zdvihnout i hladiny řek nebo potoků.

A jaká je lidová pranostika pro 10. srpen, kdy má svátek Vavřinec? Podle ní, když o Svatém Vavřinci slunce svítí, budeme dobré víno míti. Jiná pranostika ale říká, Vavřinec ukazuje, jaký podzim nastupuje.