Zatím není jasné, kdy přesně ministr odletí. „Předpokládáme, že do konce týdne budeme vědět, kdy by tam případně jel. Nyní ladíme detaily, aby ta cesta byla úspěšná a měla nějaký význam pro vnesení světla do toho případu,“ sdělila mluvčí s tím, že cesta by měla trvat dva až tři dny.

Zaorálek by měl jednat s libanonským ministrem zahraničních věcí. Ten podle mluvčí se setkáním počítá. Zbývá doladit konkrétní termín a prověřit některé informace, které ministerstvo dostává.

„Po telefonu si nemůžeme sdělit moc detailů. V telefonní komunikaci je problém, a proto uvažuji, že bych zemi navštívil,“ uvedl minulý pátek Zaorálek.

Žádné nové informace

Mluvčí dodala, že po středečním jednání krizového štábu nejsou žádné nové informace, o které by se ministerstvo mohlo podělit s médii. Další jednání by se mělo konat v pátek ráno.

Pětice Čechů zmizela přede dvěma týdny v údolí Bikáa u syrských hranic, které je známé pěstováním rostlin obsahujících omamné látky. Zároveň tam panuje napětí mezi různými znepřátelenými klany.

Zaorálek minulý týden avizoval, že policie v nejbližších dnech vyhlásí po Češích pátrání, a zveřejní tak jejich jména a fotografie. To se dosud nestalo.