Bakterie salmonely podle dosavadních zjištění obsahovaly špagety z plzeňské vyvařovny ZRTAS, která v pátek prodala 140 porcí do různých firem a institucí. Společnost v pondělí uvedla, že se jí za sedm let existence nic podobného nestalo.

„Je nám to velmi líto, plně spolupracujeme s hygieniky, předali jsme jim veškeré podklady i suroviny. Čekáme na výsledky,“ řekl zástupce jednatele Pavel Dobiáš.

Informace o tom, jak se bakterie salmonely do jídla dostaly, by měli mít hygienici ve středu. „Budeme mít výsledky rozborů. Tedy prvotní identifikace, co to je, jaký druh, kmen a tak dále,“ uvedl Tomašuk.

V pondělí ráno hygienici provedli ve vyvařovně stěry a výtěry zaměstnanců firmy. Rovněž odevzdali do zdravotního ústavu všechny suroviny i hotový pokrm, který se jim podařilo zachytit u jednoho odběratele.

Vyvařovna distribuovala 140 porcí jídla nazvaného „špagety á la carbonara“ s parmezánem, anglickou slaninou a vajíčkem. Některé z nich ještě nemusejí být snědené, protože mají pětidenní trvanlivost. Hygienici už upozornili odběratele.