"Postiženým byl zaměstnanec firmy Senergos, jeho stav však v tuto chvíli neznám," řekl mluvčí Jihomoravské energetiky (JME) Aleš Řiháček. Mluvčí nemocnice Jana Kuncová odmítla poskytnout o stavu pacienta jakékoliv informace s tím, že si to nepřeje on ani jeho rodina. Lehké popáleniny na ruce utrpěl i další pracovník na místě nehody.

Sedmadvacetiletý muž se podle výpovědi svých spolupracovníků dostal do kontaktu s 22kilovoltovým vedením nejspíše omylem. Měl pracovat na rekonstrukci v takzvaných kobkách, v nichž je rozvod na jednotlivé regiony a které byly zajištěny a bez proudu. Nedopatřením se ale dostal do kobky "živé", doplnil Řiháček.

Dokumentace i pracovní příkaz byly podle něj v pořádku. Případ bude v úterý vyšetřovat Inspektorát bezpečnosti práce. Na šetření jeho inspektorů si počká podle mluvčího Zdeňka Lubase i policie. "Na trestně právní kvalifikaci je v tuto chvíli ještě brzy," řekl Lubas.

Výpadek elektřiny zasáhl mimo jiné obce Babice nad Svitavou, Řícmanice, Kanice a brněnské městské části Obřany, Soběšice, Útěchov, Husovice, část Černých Polí, Řečkovic i Králova Pole. "Dodávky jsme obnovovali postupně, naposledy v sídlišti Lesná," uzavřel mluvčí JME.