Bartošek odmítl, že by byl proces motivován politicky, jak se Rath, který dostal za přijetí úplatku 8,5 roku, snažil naznačovat. Podle Bartoška měl Rath přijmout odpovědnost a vyslechnout rozsudek.

Podle Hamáčka se soud zjevně přiklonil k verzi žalobce. On sám prý pochybnosti o procesu nemá a rozsudek by měl být podle něj respektován.

"Na politiky, kteří se účastní korupce, musí být nahlíženo co nejpřísněji. Získali totiž důvěru občanů, aby s prostředky nakládali v jejich prospěch, nikoli ve prospěch svůj vlastní," napsal šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Za dobré má, že je spravedlnost nezávislá a týká se i nejvyšších politiků.

"Kvůli takovým lidem, jako je bývalý poslanec Rath s krabicemi plnými peněz, jsem vlastně šel do politiky. Je to jeden ze symbolů tradičních stran," uvedl Babiš.

Poslanec ANO Radek Vondráček označil trest za adekvátní, neboť se podle něj jednalo o „kriminální proces“.

Fraška, tvrdí Černoch

Nejkritičtěji se vyjádřil šéf poslanců Úsvitu Marek Černoch. "Z procesu s panem Rathem se stala fraška stejně tak jako u procesu s paní Nagyovou-Nečasovou. Roky tahanic, dokazování, mediálních spekulací a tímhle tento proces nekončí. Bude trvat další roky, než bude uzavřen. Podle délky procesu a trestných činů to není selhání jednotlivce, ale celé ČSSD, která z této činnosti měla evidentně na úrovni kraje nebo republiky prospěch," napsal.