Zatímco ve středu se teploty v maximech šplhaly na některých místech i přes 38 stupňů Celsia, ve čtvrtek dorazilo očekávané ochlazení, které srazí odpolední maxima v Čechách na 24 až 28 stupňů, zatímco na Moravě a ve Slezsku bude ještě mezi 29 a 33 stupni. Převládat bude zataženo, v Čechách se srážky budou objevovat místy, na východě republiky pouze ojediněle.

V pátek bude nejčastěji polojasno až oblačno, přičemž zejména v horských oblastech se opět mohou vyskytovat přeháňky či bouřky. Ranní minima poklesnou na 18 až 14 stupňů, přes den se teploty dostanou na 29 až 33 stupňů,“ konstatovala Honsová.

V sobotu bude počasí ovlivňovat tlaková níže. I nadále bude převažovat oblačno, místy s přeháňkami a pouze ojediněle se mohou objevit bouřky. Ranní minima by se měla pohybovat v rozmezí mezi 20 a 16 stupni, odpolední teploty vyšplhají v Čechách na 27 až 31 stupňů, na Moravě a ve Slezsku bude až 33 stupňů.

V neděli začne počasí ovlivňovat západní proudění. Nejčastěji bude polojasno či oblačno, ojediněle s přeháňkami a ranními minimy v intervalu 15 až 11 stupňů, přes den bude mezi 22 a 26 stupni.

V příštím týdnu by i nadále mělo převládat polojasno či oblačno, místy se budou objevovat přeháňky, eventuálně i déšť. Ranní teploty budou klesat na 15 až 10 stupňů, přes den bude nejčastěji mezi 22 a 27 stupni.