„Vystoupím v Hranici, dál to nejede,” napsal Právu Babiš s tím, že pro něj dorazí řidič z Dezy a dopraví ho na plánovanou schůzku s vlastníky brownfieldů, kterou pořádá ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

V Hranicích bude mít přestupní stanici i zbytek Sobotkova kabinetu, pro který tam dojede autobus z Ostravy. Babiš na něj však čekat nebude. „Chci stihnout to jednání, proto jsem vyrazil dřív,” objasnil.

Vláda cestovala pendolinem na výjezdní zasedání v Ostravě. Na snímku zleva ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a premiér Bohuslav Sobotka.

Vláda cestovala pendolinem na výjezdní zasedání v Ostravě. Na snímku zleva ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a premiér Bohuslav Sobotka.

FOTO: Karel Čapek, ČTK

Sobotka se s několika dalšími ministry nejdříve vypraví na místo tragické nehody, až potom dojede na jednání vlády do moravskoslezské metropole.

Řidiče nechápu, podivil se Jurečka

Ministři na sociálních sítích vyjadřují účast pozůstalým a někteří jako šéf resortu zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) komentují i okolnosti nehody.

„Nepochopím, proč když už tam ten řidič neoprávněně vjede, proč nevyveze tu dřevěnou závoru a s autem z přejezdu nezmizí... místo toho uteče,” podivil se na Twitteru.

Pendolino se srazilo s kamiónem

Pendolino se srazilo s kamiónem.

FOTO: Drážní inspekce